Öznel İyi Oluş Atölyesi

1. Öznel İyi Oluş Atölyesi
Kurs Tarihi: 2 Mayıs 2019
 
Kursun Yeri: Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Seminer Salonu
 
Kursun Adı: Öznel İyi Oluş Atölyesi
 
Kursun Süresi: 8 saat
 
Kursu Verecek Kişiler: Dr. Öğr. Üyesi Serap GÜLEÇ, Dr. Öğr. Üyesi Oya Sevcan ORAK
 
Kursun Amacı:

  • Bireylerde olumlu duyguları, düşünceleri ve davranışları ortaya çıkarmak ve bireylerin daha güçlü olmalarına ve kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olmaktır.

 
Kursun Kontenjanı: 22 kişi
 
Kursa Kabul ve Kayıt Koşulları:

  • Eğitime, hemşirelik bölümü yüksek lisans - doktora öğrencileri,
  • Hemşire klinisyenler
  • Hemşire akademisyenler katılabilir.

*Eğitimi başarıyla tamamlayanlara, eğitim katılım belgesi verilecektir.
 
Kurs Ücreti: 75 TL
Kurs Ücretinin Yatırılacağı IBAN Numarası:
IBAN NO: TR 79 0001 0014 7909 7123 7064 06
Hesap Adı: III. Hemşireliği Güçlendirme Sempozyumu
Banka: T.C. Ziraat Bankası A.Ş - 19 MAYIS ÜNİVERSİTESİ / SAMSUN ŞUBESİ

Öznel İyi Oluş Atölyesi Kurs Kayıt Formu için tıklayınız!
 
Kursu Verecek Kişiler Hakkında Bilgi
Dr. Öğr. Üyesi Serap GÜLEÇ

  • Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 2000 yılında lisansını Atatürk Üniversitesi Hemşirelik Bölümü'nde yapmıştır. Yüksek lisansını ve doktorasını Atatürk Üniversitesi Psikiyatri Hemşireliği Anabilim Dalı'nda tamamlamıştır. 2000-2007 yılları arasında Atatürk Üniversitesi'nde Araştırma Görevlisi olarak görev yapmıştır. 2008 yılında yardımcı doçentlik ünvanını almıştır. Ondokuz Mayıs Üniversitesi doktor öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir. Alanında uygulayıcı sertifikaları; Logoterapi, Oyun Terapisi, Çift ve Cinsel Terapisi, Montessori Terapisi'dir. Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği alanında pek çok bildiri ve yayını bulunmaktadır.

 
Dr. Öğr. Üyesi Oya Sevcan ORAK

  • Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 2008 yılında OMÜ Samsun Sağlık Yüksekokulu hemşirelik bölümü lisans mezunu olmuştur. Yüksek lisansını OMÜ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı'nda, doktorasını Atatürk Üniversitesi Psikiyatri Hemşireliği Anabilim Dalı'nda tamamlamıştır. 2011-2016 yılları arasında Ordu Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi olarak görev yapmıştır. Ondokuz Mayıs Üniversitesi doktor öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir. Alanında uygulayıcı sertifikaları; Çocukta Bilişsel Davranışçı Terapi, Oyun Terapi, Çocuk Testleri Uygulayıcı Sertifikası, Çocuk Resimlerinin Projektif Analizi Sertifikası ve Yaratıcı Drama Sertifikası'dır. Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği alanında pek çok bildiri ve yayını bulunmaktadır.