Anasayfa


2-3 Mayıs 2019
III. HEMŞİRELİĞİ GÜÇLENDİRME SEMPOZYUMU
“Hemşireler insanın sağlık hakkı için öncü bir ses”


 

 

DAVET                    

Sayın meslektaşlarımız,

 

   Sizlere milli mücadelenin başlangıcının 100. Yılında, 2-3 Mayıs 2019 tarihleri arasında, 2019 yılı hemşirelik haftası etkinliği kapsamında “III. Hemşireliği Güçlendirme Sempozyumu” nun gerçekleştirileceğini duyurmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2019 ICN teması olan “Hemşireler sağlığın öncü sesi” konusu ile ilişkili olarak ulusal kapsamda planladığımız bu sempozyumda öncelikle ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün modern insana ilişkin görüşlerinin hemşirelik izdüşümü konuşulacaktır. Programda hemşirelerin mesleki uygulamalarını gerçekleştirmelerinde ve yetkilendirilmelerinde önemli olan; (1) hemşirelikte mesleki bütünlük kavramının, sağlığın öncü sesi olmadaki önemi ve (2) hızla gelişen dünyada gelişme,  büyüme ve sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunarak sağlığa öncülük etmede değişimin yönetimi tartışılacaktır. Ayrıca, Samsun ili kamu ve özel hastanelerinin temsilcileri hastanelerindeki iyi uygulama örneklerini sunacaklardır.

   Sempozyum kapsamında akademisyen ve klinisyen hemşireler ve “Hemşirelik ve Halk Sağlığı Öğrenci Topluluğu”nun işbirliğiyle, “Milli Mücadelenin Başlangıcının 100. Yılında Hemşirelik Hatıra Ormanı” oluşturacaktır. Aynı zamanda Samsun İli Kadın Konukevinde kalan, şiddete uğrayan kadınların gündelik eşya gereksinimlerini karşılamak üzere bir başka sosyal sorumluluk kampanyası yürütülecektir. Böylece hemşireler olarak toplumun genel çıkarlarını geliştirme ve korumaya katkıda bulunmanın mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız. 

   Sizleri yeni kazanımlarla birlikte güçlenmeyi ve güçlendirmeyi hedeflediğimiz “III. Hemşireliği Güçlendirme Sempozyumuna katılmaya içtenlikle davet ediyoruz. Saygılarımızla.

 

Sempozyum Düzenleme Komitesi Adına
Prof Dr. Özen KULAKAÇ
Sempozyum Başkanı